Jaroslav Dodok Rôzne

Mobilfest ponúkne nevšedné filmy: Tešte sa na snímky nakrútené mobilom!

Možnosť natočiť film, videoklip či reklamu už nie je iba výsadou vlastníkov fotoaparátov a kamier. Na začiatok vám postačí váš mobilný telefón a dobrý nápad.

Ilustračný obrázok k článku Mobilfest ponúkne nevšedné filmy: Tešte sa na snímky nakrútené mobilom!
Foto: Jaroslav Dodok

S rozvojom moderných technológií dospeli mobilné telefóny k tomu, že ich ľudia čoraz častejšie využívajú na zhotovovanie rôznych snímok a videí. Okrem komunikačného nástroja a pasívneho prijímača informácií je mobilný telefón aj médiom podporujúcim tvorivú aktivitu užívateľa. Je dokonca možné, že sa stane prostriedkom k novej umeleckej forme. Mobil je ideálnym nástrojom, ktorý môže vniesť nové prvky do umeleckej tvorby. Myslia si to aj organizátori Mobilfestu, medzinárodného festivalu videofilmov natočených mobilným telefónom.

Kto sa môže zapojiť

Poslaním festivalu, ktorý organizuje Súkromná stredná umelecká škola filmová, Petzvalova 2 v Košiciach, je rozvíjať kreatívne možnosti, ktoré ponúkajú mobilné telefóny. Je určený všetkým, ktorí radia tvoria a umelecké cítenie im nie je cudzie. Súťažiť je možné v kategóriách:

Dospelí (nad 18 rokov) Hrané filmy, Dokumentárne filmy Animované filmy, Hudobný klip Art video, Reklama

Študenti a žiaci (14 – 18 rokov) Hrané filmy, Dokumentárne filmy Animované filmy, Hudobný klip Art video, Reklama

Deti (do 14 rokov) voľná tvorba

Slávnostné otvorenie Mobilfestu

Podujatie otvorí prezident festivalu slovenský hudobník, spevák, skladateľ a komik Marián Čekovský v sobotu 19. januára o 15.00 hodine v Ster Century Cinemas – OC Galéria v Košiciach, čo bude súčasťou otváracieho ceremoniálu EHMK (Európske hlavné mesto kultúry) Košice 2013. Mobilfest bude trvať od januára 2013 do decembra 2013.

Udeľovanie cien

Ceny budú udeľované osobitne v každej vekovej kategórii podľa štatútu, pričom porota môže udeliť aj jedno čestné uznanie v každej kategórii. Jeden film môže byť súčasne ocenený vo viacerých kategóriách. Cena divákov bude udelená v každej vekovej kategórii filmom, ktoré získajú najviac hlasov na webovej stránke festivalu.

Zdroj: teraz.sk student 24/Iveta Bátrnová

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM