Peter Handzuš Rôzne

O čom písali maturanti v Poprade? Meškanie mohlo spôsobiť odklad maturít aj sánkarskej sezóny :-)

Od utorka prebiehajú aj na popradských školách písomné maturitné skúšky. Vyspovedali sme pár študentov, aby sme zistili, ako sa im v prvý deň maturít darilo.

Ilustračný obrázok k článku O čom písali maturanti v Poprade? Meškanie mohlo spôsobiť odklad maturít aj sánkarskej sezóny :-)
Foto: Marcel Páleš / Zdroj: Dnes24.sk

Maturanti mali na výber zo štyroch tém:

1. Sociálna internetová sieť – náš sluha či pán? (Úvaha)
2. Kam len oko dovidí… (Umelecký opis Slovenska)
3. I malé meškanie môže spôsobiť veľké problémy (Rozprávanie)
4. „Kto teba, pes, smie nazvať psom?
Ty si môj priateľ milý.
Dobre by bolo, keby ťa dejiny pochopili.“ Ján Smrek
(Diskusný príspevok o spolužití človeka a zvieraťa)

Slovenčina ťažšia ako angličtina

A čo si vybrali študenti na popradských školách? Pali (18) zo SOŠT na Kukučínovej ulici v Poprade si vybral prvú tému zo zoznamu a písal úvahu o sociálnej internetovej sieti.

Pali sa nejak špeciálne na písomne maturity zo slovenčiny nepripravoval. “ Pozerel som si akurát gramatiku a návod, ako písať slohy. Nejaká špecálna príprava to nebola,” povedal pre Poprad24.

Pre štvrtáka Paliho to bol ten ťažší deň, lebo ako povedal: „Z matematiky nematurujem a angličtinu ovládam celkom dobre.“

Meškanie mohlo spôsobiť odklad maturít aj sánkarskej sezóny

Nie všetci maturanti však písali o sociálnych sieťach. Dominika (18) z Obchodnej akadémie v Poprade si vybrala rozprávanie na tému “I malé meškanie môže spôsobiť veľké problémy”.

"Písala som príbeh, v ktorom sa rozpovedalo sako pani riaditeľky o tom, ako začal jej maturitný deň, ako šla pre testy a zarozprávala sa s kolegom v Kežmarku. S maturitnými testami dorazila do školy s osemminutovým meškaním a preto sa maturity presunuli na apríl,” vyzradila Dominika.

Tú istú tému si vybral aj mladý sánkar Patrik (19) zo SPŠ v Poprade. “Písal som o tom, ako som zameškal začiatok sánkarskej sezóny,” hovorí s úsmevom Patrik a pokračuje: “Celý náš tým odchádzal zo Slovenska na preteky a ja som si to pomýlil o tri dni.”

A ako to bolo u Patrika s prípravou? “Urobil som si len testy z minulého roka, pochopil som princíp maturity a to stačilo,” prezradil sánkar z Vysokých Tatier.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM