Kornel Kubík Životný štýl

Študenti našli v starej pohovke desaťtisíce dolárov: To, čo urobili potom, je obdivuhodné

Aj nie príliš luxusne vyzerajúce veci v sebe môžu ukrývať bohatstvo. Presvedčila sa o tom trojica študentov v New Yorku, ktorá v starej pohovke kúpenej v bazári za pár dolárov našla hotový poklad – bankovky v celkovej hodnote vyše 40-tisíc dolárov.

Ilustračný obrázok k článku Študenti našli v starej pohovke desaťtisíce dolárov: To, čo urobili potom, je obdivuhodné
Zdroj: Webnoviny.sk

Čestní študenti sa zachovali obdivuhodne: Rozhodli sa vystopovať pôvodnú majiteľku pohovky a peniaze jej vrátiť.

Spolubývajúci z New Yorku si pohovku kúpili ešte v marci v bazári Armády spásy za 20 dolárov. Po čase si všimli, že v mäkko vystlaných opierkach sa tvoria hrčky, a tak sa ich rozhodli preskúmať. Po otvorení zipsu v útrobách pohovky našli obálku so 4000 dolármi. Po ďalšom hľadaní z rôznych častí pohovky nakoniec vytiahli obálky a bublinkové fólie s bankovkami v celkovej hodnote 40 800 dolárov.

„V gauči som doteraz našla najviac asi tak 50 centov. Bola by som vo vytržení, aj keby som našla 5 dolárov,“ uviedla študentka Reese Werkhoven. Po počiatočnom šoku a radosti sa však spolubývajúci rozhodli vypátrať skutočného majiteľa bankoviek.

Majiteľku vypátrali a dojali k slzám

„Všetci sme sa zhodli, že peniaze musíme vrátiť bez ohľadu na to, komu patria. Sú to ich peniaze, my sme si ich nezarobili,“ uviedla Lara Russo. Meno, ktoré našli napísané na jednej z obálok, patrilo 91-ročnej vdove, ktorá si priala zostať v anonymite.

Pôvodná majiteľka pohovky sa vysokoškolákom počas návštevy zdôverila, že peniaze v nej ukrývala niekoľko rokov. Išlo o usporené bankovky, ktoré jej manžel dával každý týždeň, aby ich odložila na horšie časy. Aj po manželovej smrti peniaze naďalej nechala v tajnej skrýši. Keď nedávno podstúpila operáciu srdca a liečila sa v rehabilitačnom zariadení, jej dcéra, ktorá o tajnom bohatstve netušila, pohovku predala Armáde spásy. Vdovu čestnosť študentov dojala k slzám.

„Išlo o jej celoživotné úspory. Povedala, že takto na ňu dáva pozor jej manžel zhora a že takto sa to malo stať,“ dodali študenti, ktorých hrial dobrý pocit z vykonaného skutku aj odmena tisíc dolárov, ktorú im vďačná žena darovala na cestu.

Prečítajte si aj: Študentovi sa poctivosť vyplatila: Našiel 70-tisíc eur, ihneď to nahlásil a získal nečakanú odmenu

Študenti našli v starej pohovke desaťtisíce dolárov
3
Galéria
Zdroj: Webnoviny.sk
Zdroj: Webnoviny.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie