Michal Lendel Univerzity

UPJŠ plánuje ďalší veľký projekt: Začne sa poriadne drahá rekonštrukcia

Schátraná budova bývalej gynekologicko - pôrodníckej kliniky dostane nový šat. Rekonštrukčné práce na zanedbanej budove sa majú rozbehnúť už tento mesiac. Budúci vedecko-vzdelávací objekt bude slúžiť trom katedrám Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach. Vieme na kedy je naplánované jeho otvorenie.

Ilustračný obrázok k článku UPJŠ plánuje ďalší veľký projekt: Začne sa poriadne drahá rekonštrukcia
Zdroj: TASR

V priebehu tohto mesiaca sa má začať s rekonštrukciou ďalšej budovy v rámci areálu univerzitného mestečka na Moyzesovej ulici. O ďalšej premene bývalej detskej nemocnice, v ktorej okolí sa nachádzala budova gynekologicko – pôrodníckej kliniky, nás informoval dekan Filozofickej fakulty UPJŠ Ján Gbúr.

Nové využitie budovy

„Ide o zmenu využitia charakteru budovy na vedecko-vzdelávací objekt Filozofickej fakulty UPJŠ, takže projekt rieši celkovú obnovu stavby vrátane pripojenia na pitnú vodu, teplo, elektrinu a kanalizáciu,“ uviedol dekan. Obnovou starého tak vznikne priestor na technické zabezpečenie chodu budovy, administratívu školy a priestor na seminárne miestnosti.

Primárne bude budova využívaná ako výučbové priestory pre študentov a zabezpečenie primeraných pracovných podmienok pre pedagógov troch katedier Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach. Pôjde o Katedru anglistiky a amerikanistiky, Katedru histórie a Katedru politológie.

Výska nákladov

„Projekt je z deväťdesiatich piatich percent financovaný nenávratným finančným príspevkom Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu, vo výške 2 197 554 eur a piatich percent z vlastných rektorátnych zdrojov vo výške 115 660,74 eur,“ povedal dekan fakulty.

Časový plán realizácie rekonštrukcie je určený na dvadsať mesiacov, pričom plánovaný začiatok prác je január 2014. Ak pôjde všetko hladko, tak ukončenie projektu vychádza na august budúceho roka. „Máme predstavu, že budova bude k dispozícii pedagógom a študentom od zimného semestra 2015,“ dodal Gbúr.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM