Jaroslav Dodok Festivaly

V Banskej Bystrici odštartuje prvý ročník Festivalu lásky

V sobotu 28. júla 2012 sa bude konať 1. ročník nezávislého multižánrového podujatia s názvom Festival lásky. Miestom konania je tradičný banskobystrický kultúrny stánok Klub 77 na Hornej ulici.

Podujatie je rozdelené na dve paralelné sekcie: hudobnú časť, ktorá bude prebiehať vo vnútorných priestoroch Klubu 77 a literárno-zábavnú časť, umiestnenú na letnej terase klubu.

Hudobný program ponúkne pestrú zmes žánrov v podaní celkovo ôsmich hudobných zoskupení. Jediné vystúpenie v rámci tohtoročnej letnej festivalovej sezóny predvedie miestna legenda Trucki, žánrovo spadajúca do kabaretného popu. Priaznivcov kvalitného alternatívneho rocku zaujme vystúpenie Adama Ďuricu, ružomberskej kapely Švepes, či zoskupení Ham ‚n‘ Drinx a Gemini77. Potrebné je spomenúť aj hostiteľov festivalu – bizarné duo s názvom** Falzetové grgy. O živú tanečnú afterparty sa postarajú kapely **Sadobaso a Babyluzaru.

Literárno-zábavná časť bude tvoriť sprievodný program najmä v prestávkach medzi vystúpeniami kapiel. V rámci autorského čítania literatúry sa predstaví niekoľko autorov, medzi ktorými sa nájdu aj členovia spomínaných kapiel.

[youtube=400,322]h­ttp://youtu.be/TB1ZlkMiK­wk[/youtube]

[blockquote]Jednou z mnohých doprovodných akcií bude 5minútové rande, kde si ktokoľvek môže vyskúšať, či je ľahké alebo ťažké očariť „druhú stranu stola“ za krátkych päť minút. Jedným z vrcholov večera bude súťaž vo falzetovom grganí, kde porotcami budú naslovovzatí odborníci – členovia hudobnej formácie Falzetové grgy.[/blockquote]

Brána Klubu 77 a teda aj Festivalu lásky bude otvorená od 14:00, hudobný a sprievodný program sa začne o 15:00. Jednorázové vstupné bude platné počas celého dňa. Súčasťou bude aj detský kútik, čiže vítané sú aj rodiny s deťmi.

Festival je láskavou alternatívou ku komerčným festivalom, ktorých sa jeho organizátori už presýtili a preto sa pokúsia ponúknuť návštevníkom pravú priateľskú atmosféru a záruku príjemne stráveného dňa.

Viac informácii nájdete na: [link]http://www­.facebook.com/e­vents/244205155­691639/[/link]

student24

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie