Jaroslav Dodok Zábava

Vypočujte si ako prví novú pieseň od rappera PSY: Porazí Gentleman svetový hit Gangnam Style?

Juhokórejský rapper Psy, ktorý sa preslávil hitom Gangnam Style, zverejnil nový singel s názvom Gentleman. Pri tejto príležitosti sa 13. apríla predstaví na veľkom koncerte v Soule.

Ilustračný obrázok k článku Vypočujte si ako prví novú pieseň od rappera PSY: Porazí Gentleman svetový hit Gangnam Style?
Foto: Jaroslav Dodok

O svojich plánoch informoval už začiatkom marca prostredníctvom videa v angličtine aj kórejčine. Avizovaný koncert sa bude konať na Stadion Sangam s kapacitou viac ako 60-tisíc ľudí a v priamom prenose ho prinesie YouTube.

Ku skladbe sa bude opäť viazať špecifický tanec vychádzajúci z „tradičných kórejských krokov“, ktorý Psy predstaví práve na tomto koncerte. „Všetci Kórejčania tento tanec poznajú, no ľudia z iných krajín ho ešte nevideli,“ povedal 35-ročný Psy v rozhovore pre juhokórejskú televíziu. Fanúšikov a fanúšičky zároveň požiadal, aby sa na sobotňajší koncert obliekli do bieleho.

Pieseň Gentleman je prevažne v kórejčine, no nechýba ani niekoľko viet v angličtine.

Podľa magazínu Billboard Psy v utorok dokončil nakrúcanie videoklipu, ktorý vznikal, podobne ako video ku Gangnam Style, na rôznych miestach v Soule. Po sobotňajšom koncerte by mal vyraziť na

Hudobník s vlastným menom Park Jae-sang vydal svoj prvý album už v roku 2001, no až o 11 rokov neskôr sa preslávil na celom svete. S klipom ku Gangnam Style sa už dvakrát zapísal do Guinnessovej knihy rekordov – na YouTube má celkovo najviac pozretí (v súčasnosti už viac ako 1,5 miliardy) a tiež najviac ľudí označilo, že sa im video páči. Zo skladby sa stal medzinárodný fenomén, ktorý inšpiroval množstvo imitácií v rôznych kútoch sveta.

Vypočujte si ako prví novú pieseň od rappera PSY: Porazí Gentleman svetový hit G
2
Galéria
Zdroj: Webnoviny.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie