Peter Dóža Festivaly

W.W.W. Neurobeat. Pohoda. 2014.

Nie, nemienim propagovať nejakú webovú stránku. Ide o Pražskú kapelu, ktorá vystúpi na tohtoročnom festivale Pohoda. WWW v preklade We Want Word je zmes elektroniky, experimentalu a trip-hopu. Už asi 20 rokov živá kapela.

Ilustračný obrázok k článku W.W.W. Neurobeat. Pohoda. 2014.
Foto: Peter Dóža

WWW Neurobeat debutovala s albumom Neurobeat. Momentálne má na svedomí 5 albumov. Vždy šokujú hudbou. No k šokujúcim textom nedokážem ani nájsť prirovnanie. Pri započúvaní sa do textov mi padá sánka. Z dvoch dôvodov:

  1. Rýchlosť vyslovených slov za minútu mi vyráža dych.
  2. Rôznorodosť a kvetnatosť spojená so záhadnou nezmyselnosťou textov ma fascinuje. Asi to bude spôsobené asociatívnym pôsobením textov. Tak isto ako básne beatnikov, ktoré zbožňujem.

Toto všetko v spojením s hypnotickými projekciami vás čaká na Bažant Pohoda 2014. Festival, ktorý je určite zaujímavou kultúrnou akciou, kde nájdete všetko, čo vám chutí.

A ak vám chutí WWW Neurobeat, tak vám určite zachutí aj Kraftwerk. Nemecká kapela, ktorá má toho za sebou už dosť a všetky svoje skúsenosti využije na to, aby vám predviedla to najlepšie, čo dokáže. O tej vám prezradím niečo viac už o niekoľko dni.

Foto: facebook.com/pa­ges/WWW Video: youtube.com

www
3
Galéria
www
3
Galéria

Rýchle správy

Najčítanejšie