Kornel Kubík Rôzne

Škandál s úplatkami na policajnej akadémii pokračuje: Exrektora obžalovali

Korupčný škandál na policajnej akadémii po viac ako roku pokračuje. Prokuratúra v stredu podala obžalobu na najvyššieho hodnostára školy. Už bývalého rektora Václava Krajníka posiela pred súd za úplatky a zneužívanie právomocí, informovala v stredu TV Markíza v relácii Televízne noviny.

Ilustračný obrázok k článku Škandál s úplatkami na policajnej akadémii pokračuje: Exrektora obžalovali
Zdroj: Webnoviny.sk

Vlani rektora zatkli, pretože vraj uprednostňoval uchádzačov s peniazmi vo vačku a nie so znalosťami v hlave, pripomína TV Markíza. Na jeho príkaz mali jeho podriadení podľa televízie zvýhodniť 29 uchádzačov, prišli mu však len na dva úplatky.

„Jedna osoba ponúkla 3 000 eur za to, aby bol jeho rodinný príslušník prijatý na akadémiu a druhá osoba ponúkla 2 000 eur,“ povedala pre TV Markíza hovorkyňa policajného prezídia Andrea Dobiášová.

Posun po 16 mesiacoch

Bývalého rektora síce obvinili, no vzhľadom na to, že bol vysoko postavený funkcionár, inšpektori museli čeliť otázkam, či prípad nepôjde dostratena. „Tieto dôkazy sú naozaj tak významné, že len veľmi by ma prekvapilo, ak by boli zmietnuté zo stola,“ uviedol bývalý riaditeľ inšpekcie Boris Beňa.

Posun v kauze prichádza po 16 mesiacoch. „Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry v stredu podal obžalobu na obvineného Václava Krajníka,“ povedala pre TV Markíza hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová. Obžalobu na bývalého rektora bude musieť prijať ešte Špecializovaný trestný súd.

Akadémia stále nemá nového rektora

TV Markíza pripomína, že stále nepoznáme meno nového rektora akadémie. Prezident Ivan Gašparovič dodnes nikoho nevymenoval. „Prezident republiky menuje rektora Akadémie Policajného zboru na návrh ministra vnútra. Zatiaľ takýto návrh nebol doručený, a preto prezident republiky sa nemá k čomu vyjadrovať,“ povedal hovorca hlavy štátu Marek Trubač.

Rezort tvrdí, že ich jediným kandidátom je už dávno Lucia Kurilovská. Prezident ju však podľa medializovaných informácií vymenovať nechce za to, že ho kritizovala.

Odporúčame: Schválili novelu zákona: Toto všetko sa na školách mení

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM