Aktualizované Od Vás

V michalovskej škole sa tešia z noviniek: Do života uviedli nový rozhlas aj altánok

Prostredníctvom projektu Student-X pribudli na Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Michalovciach nový altánok a školský rozhlas.

Ilustračný obrázok k článku V michalovskej škole sa tešia z noviniek: Do života uviedli nový rozhlas aj altánok
Zdroj: TASR

Do života tieto novinky na škole vo štvrtok oficiálne uviedol vedúci odboru školstva Košického samosprávneho kraja Štefan Kandráč. Informovala zástupkyňa riaditeľa SOŠ obchodu a služieb v Michalovciach Eva Pažinková.

Rozvíjanie komunikácie

Prostredníctvom projektu Student-X, ktorého iniciátorkou bola študentka Viktória Lebedová, chcú jeho tvorcovia rozvíjať tému komunikácie na všetkých úrovniach. Jeho hlavnou úlohou je zblížiť a komunikačne vystihnúť hlavné témy, ktorými sa dnešná spoločnosť zaoberá.

Obidva zrealizované projekty podľa Pažinkovej spĺňajú zámer výzvy a prinesú študentom a učiteľom nové možnosti v oblasti vzájomnej komunikácie. „Projekt plánuje v ďalších rokoch poskytnúť rovnakú možnosť aj iným školám,“ dodala.

Plány pre budúcnosť

Výzva vždy obsahuje možnosť podať svoj projekt pre študenta do výšky 4000 eur. Učitelia môžu žiadať o financie v hodnote 2000 eur, ale do projektového tímu musia prizvať študentov.

„Aby sme zvýšili šancu, že sa študenti a učitelia budú zaujímať o výzvu na ich škole, v budúcnosti dáme hlasovať študentom priamo pri prezentácii projektu,“ vysvetlila Pažinková. Fungovať by to malo na základe hlasovacieho lístka, ktorý po skončení prezentácie odovzdajú do boxu. Pre vypísanie výzvy na škole je nutné dosiahnuť dve tretiny kladných odpovedí študentov. Partnerom projektu je spoločnosť Globe Invest.

Môže vás zaujímať:

Jedna etapa je na konci, začína nová: Rozlúčka michalovských deviatakov na fotkách

Učiteľka michalovskej školy v otvorenom rozhovore: Čo je na mojej práci najťažšie

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM