Lucia Lauková Univerzity

VIDEO mapuje 50 rokov nitrianskeho gymnázia: Odchovalo množstvo študentov, nájdete sa medzi nimi?

Známe nitrianske gymnázium uverejnilo video, ktoré zachytáva históriu školy od jej vzniku až po súčanosť. Školu navštevovalo množstvo osobností.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO mapuje 50 rokov nitrianskeho gymnázia: Odchovalo množstvo študentov, nájdete sa medzi nimi?
Zdroj: YouTube.com

Viaceré osobnosti, ktoré dnes zastávajú dôležité funkcie vychovalo Párovské Gymnázium v Nitre. Medzi nimi viceprimátor Nitry Ján Vančo, bývalý riaditeľ DAB v Nitre Ján Greššo či Ľubomír Jahnátek. Práve on patril k úplne prvým prvákom, ktorí vôbec nastúpili do budovy na Párovskej 1. Tá si píše históriu už piatu dekádu. Pri oslavách okrúhleho jubilea pripravila škola aj video mapujúce históriu od jej vzniku až po súčasnosť. V súčasnosti má škola približne 800 žiakov a 80 zamestnancov. Jej terajším riaditeľom je Martin Chudík.

Video sprevádza trefný komentár dvoch študentov gymnázia, ktorí nám v dialógu prerozprávajú príbeh života ich školy.

Ako uvádzajú vo videu v terajšej budove na Párovskej ulici sa začalo vyučovať v roku 1970. Zaujíma­vosťou je, že sa kvôli prebiehajúcim prácam na prvých podlažiach musela výučba realizovať na treťom a štvrtom podlaží. Práce však rýchlo dokončili a budova bola do užívania odovzdaná 4. novembra 1970.

Sami študenti vo videu priznali, že niektoré miesta sa zmenili natoľko, že ich ani nespoznali. Škola sa už v 70-tych rokoch mohla popýšiť plaveckým bazénom. Ďalšou zaujímavosťou je, že okrem veľvyslancov z rôznych krajín navštívil školu v roku 1985 aj zahraničný študent z Dominikánskej republiky. Gymnázium môže byť hrdé aj na talenty, ktoré vychovalo, medzi nimi napríklad skupina Gladiator či Horkýže Slíže.

VIDEO mapuje 50 rokov nitrianskeho gymnázia: Odchovalo množstvo študentov, nájde
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM