Pavol Krupka Ostatné

VIDEO: Škola odprevadila do života prvých maturantov

Historicky prví absolventi najmladšej odbornej školy v Poprade si v pondelok v sále Mestského úradu prevzali maturitné vysvedčenia. V živote sa uplatnia ako informatici alebo odborníci v ekonomickom sektore, veľká časť z nich však plánuje pokračovať

Súkromná stredná odborná škola na Ulici 29. augusta vznikla pred štyrmi rokmi ako projekt neziskovej organizácie Tatranská akadémia. Jej vzdelávacia ponuka vychádza z potrieb súčasných zamestnávateľov, myslí však aj na možnosť živnostenského podnikania a, samozrejme, na perspektívu ďalšieho štúdia na vysokej škole.

Po úspešnom maturitnom týždni sa pred rodičov a pedagógov postavila prvá stovka absolventov. Tí v štyroch triedach študovali odbory Informačné a digitálne technológie a Právo a podnikanie. Ako vo svojom príhovore povedala riaditeľka školy Beáta Mitická, na študijné a hlavne maturitné výsledky absolvujúcich študentov môžu byť ich pedagógovia a rodičia hrdí.

V závere slávnosti boli osobitne ocenení dvaja úspešní študenti (na fotografiách). Zuzana Suchanovská za prospech, ktorý sa za celé štúdium vrátane maturitnej skúšky neodchýlil od hodnoty 1,00. Tomáš Bončo za úspechy a úsilie pri účasti na vedomostných súťažiach a ďalších vzdelávacích projektoch, čím zároveň príkladne reprezentoval svoju školu. Za to bol poctený titulom Osobnosť maturitného ročníka.

Pozrite si video.

Poprad24 Foto: Pavol Krupka Video: Pavol Krupka [youtube=440,248]h­ttp://youtu.be/Mz6gzKl1­TII[/youtube]

Ssosta
3
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM