Jakub Forgács Zábava

Gymnazista na Facebooku prišiel s vtipnou kritikou... Riaditeľka školy napísala odpoveď, z ktorej pôjdete do kolien

Stránka priznaní na známej sociálnej sieti uverejnila vtipnú kritiku gymnazistu voči riaditeľke školy. Ten svoje podnety vykreslil s takým humorom, že jeho story lajkli stovky fanúšikov na Facebooku. No potom prišla nečakaná reakcia riaditeľky. Veď čítajte sami :)

Ilustračný obrázok k článku Gymnazista na Facebooku prišiel s vtipnou kritikou... Riaditeľka školy napísala odpoveď, z ktorej pôjdete do kolien
Zdroj: TASR

Na najznámejšej sociálnej sieti sa začali vytvárať rôzne stránky s priznaniami ľudí. Vtipné veci o sebe zverejňujú aj študenti z banskobystrického Gymnázia Andreja Sládkoviča. Jeden z príspevkov však mnohých zaujal viac ako ostatné. Spŕška vtipnej kritiky, napísanej v štýle Harryho Pottera, sa zniesla priamo na hlavu riaditeľky, Ivety Šanderovej:

„Pani riaditeľka Umbridgeová nastolila totálny muklovský teror zameraný proti slabšie sa učiacim muklovským deťom, aby sa učili, až kým sa im to nevryje, zaviedla razie proti prezúvkam, lietanie na metlách v areáli školy je zakázané, razie proti ďatelinovému pivu na kopci. Dementori zo všeobecne nadaných tried, všeobecne známi ako Terminátori, sa podieľajú na protifajčiarských opatreniach, ako napríklad, že fajčiari môžu fajčiť iba pod zúrivou vŕbou na vlastné riziko. V neposlednom rade taktiež reforma o neparkovaní lietajúcich vozidiel a metiel pri budove školy, a že jediným spôsobom, ako sa dá zo školy počas vyučovania dostať, je komín v jej kabinete, pomocou hop-šup prášku. Obmedzenie osláv rozdeľovania študentov do fakúlt tzv. KABU, menšia propagácia Trojčarodejníckeho Turnaja vo veslovaní, kde sa zúčastnujú aj študenti z iných škôl, napríklad z Maďarska alebo Poľska, a Metlobalu, taktiež študentami známeho ako Gasball alebo Gascup. Obmedzovanie bozkávania sa medzi študentami a študentkami. Týmto vás chcem poprosiť o spoluprácu v organizácii Danišovej armády a trénovaní kúziel v Núdzovej miestnosti. Takže Hurá do kopírovania mladí čarodejníci!!!!!!“

Čo však bolo ešte prekvapujúcejšie, pod príspevkom o pár dní pribudla aj reakcia samotnej riaditeľky, ktorá bola skutočne nečakaná a to najmä jej štýl… Gymnazistovi totiž odpovedala rovnakým slovníkom zo známej série Harryho Pottera a ukázala tak, že jeho priznanie berie s nadhľadom. Veď si to prečítajte :)

„Veru, Dolores je postrach nielen muklov, ale aj profesorov, teda tých, ktorí sa nezmestia do noriem ministerstva! Gasácka Umbridgeová však netúži po ďalšom postupe na ministerstvo a s láskou sa bude venovať podpore svetových metlobalov. Jazdenie na metlách nie je vôbec zakázané, ak sa dodržiavajú predpisy jazdy. Posilnila Metlový inšpektorát o Danišovu armádu a povolila voľný vstup do Siene mozgov. Dokonca hop-šup prášok sa môže užívať nielen v jej kabinete, ale povolila užívania v celom objekte ústavu. Po tomto povolení, však sprísnila užívanie hop-šupu u pedagógov, lebo hromadne mizli z vyučovania. Sieň lásky ostane naďalej zamknutá a bozkávačky (a iné pestvá) sú možné len mimo ústavu. V tomto bode zastáva názor, že muklovia sa počas učňovania na našom gymnáziu riadia heslom: Milujte sa a učte sa! A len celkom okrajom: ropuchy mi nevadia, mačky môžem tiež, ale neznášam pätolízačov a hlavne ružovú!!! Takže Hurá do štúdia a naďalej neznášajte prázdniny, mladí čarodejníci! Vaša Dolores.“

Šanderová: Som za každú srandu

Gymnazistu, ktorý písal svoje priznanie, sa nám nepodarilo vypátrať. O dodatočnú reakciu sme však požiadali aspoň pani riaditeľku. „Ja som za každú srandu, mne to pripadalo celkom vtipné,“ povedala Iveta Šanderová. „Tieto reakcie beriem s rezervou. Netrápim sa s tým, možno ma to deň – dva nejako škrie, ak by tam bolo niečo osobné, ale potom si pomyslím, ešteže nevedia čítať myšlienky nám vyučujúcim,“ pokračovala riaditeľka.

„Poviem to tak, mladý má právo na omyl, má právo robiť chyby, má právo byť blbý a má právo byť nekritický. My dospelí už vieme ubližovať, my sa vieme raniť tým, že vieme, aké dôsledky to bude mať. Oni si ešte z tej mladíckej naivity myslia, že sú super, že sú veľkí a podobne,“ povedala. A odkiaľ vedela tak trefne a vtipne reagovať slovníkom z Harryho Pottera? „Nie som vyslovene fanúšik, ale prečítala som prvé dva diely a filmy som videla, takže pri písaní som vedela, o čom je reč,“ prezradila Šanderová.

Ako priznala, na sociálnych sieťach komunikuje dosť často, napríklad so svojou triedou. „Mne sa to oplatilo. Keď v škole poviem, aby na niečo nezabudli, oni si to nezapíšu a potom povedia, že zabudli. Keď to napíšem na stránku školy, tak presne viem, kedy si to prečítali a nemôžu sa vyhovárať. Sociálnu komunikáciu dnes považujem za takú normálnu, pokiaľ sa to deje v primeranej miere, tak to človeku pomôže,“ dodala.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM