Jaroslav Dodok Kultúra

Do Bystrice mieria ľudia z celého Slovenska. Na Štiavničkách zahrajú eSPé či Rieka Života + prekvapenie

Už dnes sa v našom meste po prvýkrát uskutoční celoslovenské stretnutie mladých ľudí, spoločenstiev, hudobných kapiel a známych rečníkov. Predstavia sa na špeciálnej akcii, ktorá sa z Ružomberka presunula do Banskej Bystrice.

Ilustračný obrázok k článku Do Bystrice mieria ľudia z celého Slovenska. Na Štiavničkách zahrajú eSPé či Rieka Života + prekvapenie
Zdroj: Dnes24.sk

Godzone konferencie sa už počas nadchádzajúceho víkendu zúčastnia ľudia zo všetkých kútov Slovenska, či už je to Žilina, Sereď, Košice alebo Bratislava. Prekvapením pre organizátorov je aj záujem zo zahraničia.

"Očakávame okrem iného aj veľa ľudí z Českej republiky, čo sme skutočne veľmi radi. Spolu sa na konferencii zúčastní približne 1300 ľudí,“ uviedol pre spravodajský portál Bystrica24 jeden z organizátorov, Ivan Petro. Účastníkov tak do mesta pod Urpínom čaká niekoľko hodinová cesta.

To najlepšie z worshipovej scény

Program na Štiavničkách sa začne v piatok o 18-tej hodine. Po slávnostnom otvorení konferencie sa na pódiu predstaví chválová kapela eSPé zo Sliača. Táto zostava však na hudobnej scéne nie je vôbec krátko. Vznikla v roku 2003 a na jeseň v tohto roku zorganizovala celoslovenské turné Zmena atmosféry, ktoré navštívilo viac ako 19 000 mladých.

Organizátori nám prezradili aj prekvapenie piatkového večera. "Chceli sme to udržať v tajnosti, ale niečo vám môžem povedať. Zaujímavosťou večera bude to, že chceme spolu jedným hlasom volať po prebudení na Slovensku. K tomu máme pripravené aj špeciálne video, akýsi mini dokument, ktorý vznikal už dlho pred konferenciou. Vystupujú v ňom ľudia zo zahraničia, ktorí nám prostredníctvom videa nahrali odkaz a povzbudili nás tak,“ prezradil Ivan Petro. Inšpiratívni rečníci

Na pódiu počas konferencie vystúpia aj viacerí spíkri. Jedným z nich je frontmen kapely eSPé, otec a manžel Július Slovák. Povzbudivé slovo pre účastníkov prinesie aj rímskokatolícky kňaz Ján Buc, ktorý sa venuje mládeži a momentálne pôsobí ako predseda ZKSM.

Pozvanie na Štiavničky prijal aj radvanský kňaz a spovedník Jozef Mihok z rehole redemptoristov, no a štvoricu rečníkov uzatvára Michal Kevický.

Vďaka dobrovoľníkom

Na sobotnom programe zahrá kapela Rieka Života aj Lamačské chvály. Pridajú sa aj Heartbeat a Godknow, dve vzácne kapely slovenskej worshipovej scény zo Spoločenstva Piar.

Toľko hudobníkov a spíkrov by sa určite nestretlo na jednom mieste, ak by organizátori pripravovali akciu sami. "Bez dobrovoľníkov by sa nám tento program nepodarilo zrealizovať. Majú na starosti registráciu, parkovanie či modlitebný tím. Okrem iného nám pomáhajú aj so sprievodnými aktivitami, aby bola celá konferencia interaktívna,“ povedal na záver organizátor Ivan Petro.

Čítajte tiež:

Nudiť sa v novom týždni rozhodne nebudeme: Výber akcií, ktoré v Bystrici stoja za pozornosť

Foto: ilustračné

Rýchle správy

Najčítanejšie