JAB Zábava

Keď učitelia a študenti na novoveskom gymnáziu perlia: Po týchto výrokoch na vyučovaní nastali výbuchy smiechu!

O vtipné výroky či brpty nie je v školských laviciach núdza. Niekedy perlia študenti, inokedy zase ich učitelia. A tak je to aj na známom novoveskom gymnáziu.

Ilustračný obrázok k článku Keď učitelia a študenti na novoveskom gymnáziu perlia: Po týchto výrokoch na vyučovaní nastali výbuchy smiechu!
Zdroj: Dnes24.sk

Pedagogička oranžového gymnázia v Spišskej Novej Vsi prišla na to, že takéto situácie je škoda nezachytiť. A tak sa rozhodla zverejniť ich zbierku. Iniciátorkou vydania knihy s vtipnými výrokmi žiakov a profesorov je súčasná učiteľka angličtiny a ruštiny a bývalá absolventka gymnázia na Školskej, Miriam Nevyjelová.

Ako povedala pre náš portál, výroky a brpty začala zbierať pred desiatimi rokmi. Momentálne ich má viac ako tisíc a pri príležitosti osláv 150 výročia najstaršieho gymnázia na východe sa ich rozhodla ukázať aj širokej verejnosti v knižnej podobe.

„Knižka bude mať dve časti. V prvej budú rôzne vtipné výroky a brpty, ktoré som zozbierala za posledných desať rokov priamo na škole. V druhej časti budú výroky a historky z mojich školských čias a staršie, ktoré sa snažím ešte stále dávať dokopy,“ ozrejmila nám učiteľka s tým, že najstarší výrok pochádza z roku 1952.

Kniha bude aj ilustrovaná a ako autorka prezradila, ilustrovať ju bude taktiež bývalý absolvent oranžového gymnázia. Knižka uzrie svetlo sveta koncom júna. A aké výroky v nej napríklad nájdete? Nuž aj takéto situácie sa prihodili na známom novoveskom gymnáziu :)

  • Študent: Pán profesor môžem sa napiť, lebo sa mi čká?
  • Profesor: Aká samička?

Profesor: Napíšeme si školskú prácu. Študent: A keby sme boli na Strojníckej, tak je to strojnícka práca?

  • Profesor: Ja sa vždy strihám sám
  • Študent: Aj tak vyzeráte

Na hodine fyziky – Profesor: Mám dve gule jednu železnú a druhú medenú…

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie