Jakub Forgács Udalosti

Štrajkujúci učitelia vyrazia do bystrických ulíc: V meste prebehne niekoľko protestných akcií, všetko vyvrcholí na námestí

Svoju nespokojnosť chcú učitelia vyjadriť aj priamo v uliciach mesta pod Urpínom. V najbližších dňoch chystajú hneď niekoľko protestných akcií, ktoré vyvrcholia na banskobystrickom námestí.

Ilustračný obrázok k článku Štrajkujúci učitelia vyrazia do bystrických ulíc: V meste prebehne niekoľko protestných akcií, všetko vyvrcholí na námestí
Zdroj: TASR

Štrajkujúci učitelia zo škôl v Banskej Bystrici chystajú v najbližšie dni viaceré akcie. Tie vyvrcholia v piatok o 14:00 protestným zhromaždením učiteľov na banskobystrickom Námestí SNP.

Ako v utorok uviedol štrajkový výbor z Gymnázia J. G. Tajovského, už v stredu od 13:00 do 16:00 sa v Záhrade – Centre nezávislej kultúry uskutoční neformálna diskusia s rodičmi a verejnosťou o stave školstva.

Vo štvrtok štrajkujúci učitelia plánujú výstup na kopec Urpín. Stretnú sa okolo 11:30 pred budovou Gymnázia Jozefa Gregora Tajovského a krátko pred 12:00 by mal pochod prechádzať cez Námestie SNP a potom cez Kalváriu až na Urpín.

Rada študentov mesta Banská Bystrica v spolupráci s Alianciou stredoškolákov organizuje v piatok o 10:00 diskusiu pre študentov v EMcafe na tému: Učitelia sa prebudili! Čo my, študenti?

Akcie spolu s Iniciatívou banskobystrických učiteľov organizujú štrajkujúci pedagógovia spomínaného gymnázia.

Čítajte tiež:

Priebeh štrajku na bystrických školách: AKTUÁLNE správy zo základiek či priemyslovky

Aktuálne INFO o štrajku učiteľov z bystrických škôl: Ako to vyzerá na známej základke, Tajáku či GASku?

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM