Kornel Kubík Kultúra

Toto sa slovenskej kapele podarilo prvý krát: IMT Smile vypredala Inchebu aj Steel arénu

Už tento týždeň skupina IMT Smile odohrá dva veľkolepé vianočné koncerty. V stredu poteší fanúšikov v bratislavskej Incheba Expo aréne a v sobotu zase fanúšikov v košickej Steel aréne. Oba koncerty, na ktorých vystúpi aj Katarína Knechtová, sú do posledného miesta úplne vypredané.

Ilustračný obrázok k článku Toto sa slovenskej kapele podarilo prvý krát: IMT Smile vypredala Inchebu aj Steel arénu
Foto: Kornel Kubík

Organizátori jedného i druhého koncertu si nepamätajú, kedy naposledy bol taký enormný záujem o vystúpenie slovenského interpreta. Pritom, čo sa týka kapacity, ide o dve najväčšie koncertné haly na Slovensku. Do Incheby kvôli IMT Smile príde viac ako 6000 a do Steel arény dokonca vyše 7000 ľudí. Skupina pre neustály dopyt po lístkoch, musela dať otvoriť všetky dostupné zóny, aby vyhovela čo najväčšiemu počtu fanúšikom.

„Sme hrdí na svojich fanúšikov. Každého jedného si veľmi vážime a tešíme sa, keď si opäť spoločne zaspievame. To oni nás poháňajú vpred,“ prezradil Ivan Tásler.

Generálny manažér košickej Steel arény Igor Havrila tento megaúspech potvrdzuje: „IMT Smile sú prvá slovenská kapela, ktorej sa podarilo samostatným koncertom takto naplniť našu arénu. Podobný záujem sme až doposiaľ zaznamenali len pri zahraničných interpretoch ako Eros Ramazzotti či Bryan Adams.“

Hudobným hosťom oboch vianočných koncertov IMT Smile bude aj ich bývalá speváčka Katarína Knechtová. Tá okrem vlastných skladieb zaspieva spoločne s Ivanom Táslerom aj piesne z debutového albumu Klik-Klak.

„Tieto koncerty chceme poňať veľkolepo. Prostredníctvom skladieb sa chceme podeliť o pozitívnu energiu a o radosť, lebo hlavne o tom je hudba IMT Smile. Našim cieľom je, aby ľudia odchádzali z koncertov s úsmevom na tvári. Aby ich to nabilo a domov sa vrátili spokojní a šťastní,“ teší sa na koncerty líder skupiny, Ivan Tásler.

Na vypredaných koncertoch zaznie aj aktuálny singel S.O.S. Ten je prvou ochutnávkou z pripravovaného albumu, ktorý by mal vyjsť v priebehu budúceho roka. Skupina IMT Smile vystúpi 4.12. v Inchebe a 7.12. v Steel aréne v zostave: Ivan Tásler – spev, gitara, piano, Miro Tásler – klávesy, Lukáš Kolivoška – basa, Tomáš Slávik – gitara, Dano Šoltis – bicie a Mário Gapa Garbera – saxofón.

Student24 informoval PR manažér Marek Kučera. Foto: Katarína Orešanská

IMT Smile – S.O.S. (oficiálny videoklip)
1
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM