Ľubomír Hudačko Kultúra

V Prešove sa v lete chystá poriadna hudobná párty: Okrem Megadeth zahrajú na Harleys Days aj tieto kapely!

Harley Days v Prešove bude mať zahraničný punc s plnohodnotnou príchuťou domáceho prostredia. Oznámením koncertu Megadeth, ktorí budú hlavnou hviezdou úvodného večera, vyvolali organizátori vlnu vzrušenia po celom Slovensku. Na podujatí v lete zahrajú v našom meste aj ďalšie atraktívne kapely.

Ilustračný obrázok k článku V Prešove sa v lete chystá poriadna hudobná párty: Okrem Megadeth zahrajú na Harleys Days aj tieto kapely!
Zdroj: Dnes24.sk

V Prešove sa máme na čo tešiť. V júli počas Harleys Days sa návštevníkom ponúkne víkend nielen plný pohody a jazdenia na ikonických harleyoch, ale aj nadupanú rock´n´rollovú party a metalovú pecku na záver. Ďalší zahraničný hosť, ktorý zavíta do nášho mesta sú nórski The Carburetors.

Z Frankfurtu do Prešova

Okrem toho zastúpia domácu slovenskú a čiastočne prešovskú scénu v hlavnom programe aj power metaloví Signum Regis so spevákom Mariánom Petraninom. „Večerný program má byť party pre motorkárov, metalistov aj rockerov. Na svete existuje množstvo kvalitných kapiel, dokonca sme objavili také, ktoré vieme, že pozveme o rok. The Carburetors a Signum Regis boli naša prvá voľba a sme radi, že prijali naše pozvanie, pretože to chceme mať pestré. Ak ste ich ešte nepočuli, nevadí,“ pozýva na podujatie Edo Kopček z Harley-Davidson Prešov. The Carburetors si už svojou debutovou nahrávkou Pain Is Temporary, Glory is Forever (2004) získali veľký ohlas nielen doma v Škandinávii, ale v celej kontinentálnej Európe. Chytľavý mix rock´n´rollu, heavy metalu a hard rocku plnohodnotne zafungoval.

Odvtedy vydali ešte albumy Live Enough To Raise The Dead, Rock´N´Roll Fever a najnovší, kritikmi vysoko hodnotený Laughing in the Face of Death z roku 2015. „Stále sme mali pocit, že neprenášame energiu našich živých vystúpení 1:1 na štúdiové nahrávky, a že môžeme znieť ešte silnejšie. Zvuk bol vždy super, ale chýbalo to jedno malé extra. A tak sme spravili jednoduchý ťah. Všetko sme nahrali spoločne naživo a zrazu to tam bolo,“ spomína na vznik novinky spevák kapely Eddie Guz. Kapela už opäť jazdí po Európe, bez problémov zvláda kluby ako aj veľké open air pódiá a do Prešova sa v júli presunie z nemeckého Frankfurtu.

Metalistu odporučil Husovský z Komajoty

Keď človek organizuje podujatie a poctivo hľadá, nájde skryté poklady. Presne takto sa dostala do hlavného programu Harley Days skupina Signum Regis. Jej spevák Prešovčan Marián Petranin pôsobil na metalovej scéne už od deväťdesiatych rokov. Po čase odišiel do zahraničia a nemal šancu vystupovať naživo nielen vo svojom rodnom meste, ale aj na Slovensku. Organizátorom ho odporučil Martin Husovský z Komajoty, s ktorým sa poznajú od základnej školy.

Slovo dalo slovo a Marián Petranin, ktorý roky žije v Sofii, zavíta na jeden víkend so svojou v zahraničí úspešnou kapelou do rodného mesta. „Hrali sme pred Powerwolf, Helloween, Refuge, ale Megadeth je skrátka iná liga. Je to pre nás obrovská pocta a možno aj zadosťučinenie za našu dlhoročnú snahu. Megadeth je veľká kapela. Sám som ich fanúšik a videl som ich niekoľkokrát naživo, ale hrať pred nimi v mojom rodnom meste je viac než splneným snom,“ priznáva Prešovčan Marián Petranin.

Pripravený je bohatý program

Power metalová úderka Signum Regis je momentálne na turné po Holandsku a Nemecku, kde piluje svoj aktuálny koncertný program založený na najnovšej nahrávke The Chapter IV: The Reckoning. Pre návštevníkov prešovského koncertu majú pripravený špeciálny, power metalový koktejl. „Momentálne vnímame intenzívne reakcie našich fanúšikov na zahraničnom turné, ale Prešov bude špecifický. Doposiaľ sme vydali päť albumov a doma z nich odohráme naše najväčšie pecky. Tešte sa na hustú dávku power metalu,“ pozýva Marián Petranin na večerný program Harley Days.

Harley Days sa uskutočnia 16. a 17. júla v Prešove. Pripravený je bohatý program zdarma pre návštevníkov počas oboch dní pred Tatran Handball Arenou (Mestská športová hala), ktorý organizátori predstavia v apríli a priamo v hale sa v prvý deň podujatia uskutoční hlavný večerný program so skupinami Signum Regis, The Carburetors a Megadeth.

redakcii informácie poskytol Edo Kopček, marketingový manažér Harley-Davidson Prešov

Môže vás zaujímať:

V našom meste vystúpi veľké zahraničné meno: Hudobná pecka v Prešove ako hrom!

Na hudobnej scéne víri hladinu ďalšia prešovská kapela: Vysvetlenie vzniku názvu ElevenHill vás dostane!

Chalani z východu to pustili na plné hrdlo: Lacné hity sa môžu schovať, z tohto vám nabehnú zimomriavky!

foto: archív

Skladby kapiel Signum Regis a The Carburetors, ktoré vystúpia v Prešove
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM