Lenka Fedorová Životný štýl

Varte ako Jamie Oliver: Unikátna akcia v Košiciach pod značkou svetoznámeho kuchára!

Slávny šéfkuchár Jamie Oliver chce šíriť myšlienku zdravého varenia po celom svete. Jedinečná udalosť už čoskoro v našom meste.

Ilustračný obrázok k článku Varte ako Jamie Oliver: Unikátna akcia v Košiciach pod značkou svetoznámeho kuchára!
Zdroj: TASR

Niet snáď nikoho, kto by nepoznal legendárneho šéfkuchára Jamieho Olivera. Svojím jedinečným humorom, temperamentným vystupovaním, no hlavne vynikajúcim varením si získal srdcia fanúšikov po celom svete. Myšlienku zdravého varenia chce šíriť ďalej, a tak aj v Košiciach budete môcť ochutnať z jeho kuchyne.

Nájdite cestu k zdravému stravovaniu

Ambasádori Food Foundation Jamie Olivera na Slovensku pripravujú unikátnu akciu, ktorá má celosvetový rozmer a je zameraná na zdravé stravovanie.

Celosvetová oslava jedla sa v Košiciach uskutoční 21. mája 2016 pod názvom Food revolution day v Kulturparku v Galérii Alfa (vstup z námestia ).

Organizátori pripravujú Školu varenia, ktorú povedie Jozef Hromják (šéfkuchár a člen Národného tímu kuchárov) a Tomáš Jakab (držiteľ ocenenia VÍŤAZ Košický kuchár 2015). Na programe sú aj besedy, panelové diskusie s odborníkmi na zdravú výživu, foodblogermi či Podnikateľkou Slovenska 2013.

Záštitu prevzal primátor

„Food Revolution Day je výzva pre školy, škôlky, organizácie, firmy, komunity či jednotlivcov, aby v tento deň venovali svoj čas a pozornosť tomu, čo budú konzumovať, aby zdieľali svoje skúsenosti s ostatnými, podelili sa o zážitky, recepty či posunuli ďalej svoje skúsenosti ako zdravšie a zodpovednejšie pristupovať k stravovaniu,“ uvádza spoluorganizátorka udalosti Jana Chytráčková na svojom webe.

Podujatie začne o 10:00 hodine školou varenia – pečením domáceho chlebíka. akcia potrvá do 17:00 žrebovaním cien, do ktorého sú zapojení všetci návštevníci, ktorí na podujatie prídu. Záštitu nad podujatím prevzal primátor mesta Košice Richard Raši.

Foto: Ilustračné

Môže vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM